Blog Post

چند درصد از سرمایه خود را  در ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم ؟
چند درصد از سرمایه خود را به ارز های دیجیتال اختصاص دهیم
ارزهای دیجیتال, برگزیده ها, سرمایه گذاری

چند درصد از سرمایه خود را  در ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم ؟ 

در دنیای امروز یکی از اسم هایی که به دفعات زیاد شنیده ای  کلمه ارز های دجیتال  است که در سال های اخیر به علت رشد زیادی که داشته است افراد زیادی را یه سمت سرمایه گذاری در این بازار کشیده است که ورود نسجیده افراد به این بازار موجب ضرر و زیان هایی شده است .

برای سرمایه گذاران این سوال پیش می اید که چند درصد از سرمایه خود را در ارز های دیجتال  سرمایه گذاری کنیم؟

در حوزه سرمایه گذاری بازار هایی گوناگونی هستند که با توجه به ریسک های متفاوتی که دارند رشد سرمایه متفاوتی دارند .

در زمینه ارز های دیجیتال که یک صنعت سرمایه گذاری جدید و رو به رشد نیز هست از این قاعده مستثنی نیست

و بازاری با ریسک بالا و گاها سود ها و ضرر های زیاد . در این بازار شاهد رشد های هزار درصدی برخی از ارز ها هستیم که اسم های این ارز ها معمولا در اخبار می شنویم   و همچنین شاهد نابودی برخی ارز ها بوده ایم .

و در پی سود های چند هزار درصدی  کلاه بردارانی هم با به طمع انداختن سرمایه گذران آن ها را به پروژه ها و ارزهای اسکم هدایت می کنند و در نهایت پول سرمایه گذاران را به جیب خود می گذاراند و ارز هایی بی ارزش را به سرمایه گذران می دهند .

پس در سرمایه گذاری ارز های دیجتال باید خیلی محتاط عمل کنید و نکات مهم این حوزه را رعایت کنید .

قبل از اینکه راجب درصد سرمایه گذاری بخواهیم نتجیه گیری کنیم برخی از نکات مهم سرمایه گذاری در این حوزه را با هم بررسی می کنیم

ریسک پذیری

قبل از هر چیزی باید قبول کنیم که بازار ارزهای دیجتال یک بازار پر ریسک است و نوسانات بسیار بالایی دارد. برای همین اولین گام برای ورود به این بازار باید روحیه ریسک پذیری داشته باشید .

دانستن اصول پایه سرمایه گذاری در رمز ارزها.

برای یک سرمایه گذاری اصولی در بازار ارز دیجیتال، باید اصول سرمایه گذاری در رمز ارزها را یاد بگیرید. بدون دانستن این اصول، شما قادر نخواهید بود به درستی پول خود را سرمایه گذاری کنید.

استراتیژیک داشته باشید و آن را حفظ کنید

یکی از نکات سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال داشتن استراتیژی خرید و فروش است .انتخاب استراتژی مناسب بسته به هر معامله‌گر متفاوت است و تجربه شخصی شما و یادگیری برخی از مهارت‌ها همچنین کمک گرفتن از یک مشاور حرفه‌ای، می‌تواند به شما در داشتن یک استراتژی درست کمک کند.

به سوال اصلی باز می گردیم که

 چند درصد از سرمایه خود را به ارز های دیجیتال اختصاص دهیم ؟

با توجه به اینکه در سرمایه گذاری همیشه سبد های مختلفی از سرمایه را نگه می داریم . در این بازار با توجه به ریسک پذیر بودن پیشنهاد می شود که سبد کوچکی از سرمایه خود را به این بازار اختصاص دهید که می تواند از ۵ تا ۲۰ درصد سرمایه شما را تشکیل دهد . ولی خب هر شخص با توجه به تصمیم شخصی خود و میزان ریسک پذیری خود می تواند درصد سرمایه گذاری خود را مشخص نمایید

و همچنین باید سبد سرمایه گذاری خود در بازار ارز های دیجیتال را به سبدی مطمئن  اختصاص دهید و از خریدهای پراکنده و پر ریسک خودداری نمایید . از قدیمی ترین ارز و کم ریسک ترین ارز می توان به بیت کوین اشاره کرد .

تجربه خودتون را از این بازار زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید .

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. علی

    مرسی از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *