Blog Post

8 راه برای تامین سرمایه در استارتآپ خودتان
استارت آپ, برگزیده ها, سرمایه گذاری, مالی

8 راه برای تامین سرمایه در استارتآپ خودتان 

انجام دادن تجارت خودتان یک روش بسیار خوب برای تجربه انعطاف پذیری کاری و استقلال مالی است. با این که این یک ایده ای است که تقریبا از ذهن همه در مرحله ای میگذرد ، تعداد کمی بر روی این جور تفکرات سرمایه گذاری می کنند. تعدادی موانع متداول وجود دارد که ذاتا در مسیر رشد استارت آپ وجود دارد ولی هیچ کدام مهمتر از مرحله اول نیست : جمع آوری بودجه لازم برای شروع.

1 – مشارکت کنید

شرکای سرمایه گذاری ، یکی از متداول ترین و راحت ترین روش ها برای تأمین مالی یک تجارت است که می توانند بیشتر از سرمایه شروع به استارت آپ بیاورند. در حالی که برخی ترجیح می دهند سرمایه گذاران خود را به یک نقش منفعل تبدیل کنند ، دیگران سهامدارن اصلی و شرکا را در تمام مراحل تصمیم گیری وارد می کنند. با دانش صنعتی، تخصص منحصر به فرد و تعهد به سودآوری شرکت شما، سرمایه گذاری های شخص ثالث و یا شرکای تجاری می تواند مزیتی باشند برای کارآفرینانی که فاقد بودجه هستند.

2 – وام بگیرید

در بعضی موارد ممکن است تنها گزینه برای راه اندازی کسب و کار شما گرفتن وام از طریق بانک باشد. گرفتن وام می تواند یک تلاش خطرناک باشد مخصوصا هنگامی که با کمود سرمایه اولیه برای شروع مواجه هستید. مهم است که شما تمام قرارداد خود را درک کنید و در مورد ضمانت پرداخت، نرخ بهره و سایر هزینه های خود روشن شوید. شما همچنین می خواهد از گرفتن وام بیش از نیاز خود دوری کنید زیرا نجات یافتن از چنین اشتباهاتی می تواند بسیار مشکل باشد.

 

این مقاله را هم بخوانید :استارتاپ های هزار میلیاردی ایران

 3- تلاش برای جمع آوری پول

یک مفهوم نسبتا جدید به نام جمع آوری بودجه برای تأمین بودجه ی همه چیز از قبیل الکترونیک نسل بعد ، خطوط لباس شخصی و حتی فیلم های هالیودی استفاده شده. در واقع فیلم بلند Veronica Mars که در سال 2014 عرضه شد حدود 6 میلیون دلار از این طریق کسب کرده ، چیزی حدود 4 میلیون دلار بیشتر از آن چیزی ه در ابتدا درخواست کرده بودند. دستگاه Oculus Rift ماکروسافت که یک هدست واقعیت مجازی بود توانست 2.4 میلیون دلار ار از همین طریق کسب کند. علاوه بر این تمام این سرمایه در مدت 30 روز جمع آوری شد. این نه تنها نشان دهنده علاقه مصرف کننده به واقعیت مجازی مدرن است، بلکه نشان دهنده تمایل آنها به مشارکت در سیستم های جمع آوری بودجه آنلاین است.

4 – از اعتبار خود استفاده کنید

کارآفرینان با اعتبار استثنایی می توانند حتی از این حساب ها برای سرمایه گذاری در استارت آپ خود استفاده کنند. در واقع، حدود 60 درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک بر کارت های اعتباری تکیه کرده اند تا از ورشکستگی در برابر رکود سال 2008 جلوگیری کنند. اگر چه بعضی از آنها به حساب شخصی خود تکیه می کنند، بسیاری از بانک ها و موسسات کارت هایی را ارائه می دهند که مخصوصا برای صاحبان کسب و کارهای کوچک یا کارآفرینان راه اندازی شده اند.

5 – جمع آوری بودجه دولتی یا فدرال

جمع آوری بودجه برای استارت آپ های نو از طریق دولت یا فدرال کار بسیار مشکلی نیست. اگر چه ممکن است گزینه های شما به دلیل موقعیت مکانی شما و یا صنعت انتخاب شده شما محدود باشد، اما فرصت های خیلی خوبی برای کسانی که با شرایط سختگیرانه مرتبط با کمک های تجاری مدرن مواجه می شوند ، وجود دارد. بر خلاف وام ، کمک های مالی نیازی به باز پرداخت شدن ندارند ، در نتیجه آزاد کردن مقداری از سرمایه اولیه شما می تواند شروعی در مسیر موفقیت باشد. اخیرا مزرعه گوشت وارینگتون توانست 595 هزار دلار را با کمک وام از سوی انجمن صنفی کوچک تامین کند. کارخانه کشت و صنعت در کنار همکاری با شرکت توسعه اقتصادی منطقه کامبرلند و بانک M & T، قادر به گسترش بیش از 9000 فوت مربع فروشگاه قصابی خود بود.

 

مقالات بیشتر را در سایت اکوفاین بخوانید 

 

6 – وارد مسابقات و سایر برنامه های تبلیغاتی شوید

طرز فکر کارآفرین در میان شرکت های کسب و کار امروز بسیار محبوب شده است به طوری که بسیاری از آنها مسابقات، رقابت ها و برنامه های تبلیغاتی دیگر خود را برای کشف و سرمایه گذاری بر روی بهترین ایده ها ، برگزار می کنند. در حالی که این ابتکارات می تواند چیز بسیار ارزشمندی برای کسانی که جوایز نقدی قابل توجهی را دریافت می کنند باشد، افشای بیش از حد که در همه نوشته ها نیز اعمال می شود ، می توند بر روی موفقیت آتی استارت آپ تأثیر بگذارد.

7 – به یک برنامه استارت آپی بپیوندید

برنامه های استارت آپی که اغلب با نام های آنکوباتور(ماشین جوجه کشی) یا شتاب دهنده شناخته می شوند ، با ارائه اطلاعات غنی، منابع و دسترسی به منابع مالی به استارت آپ های علاقه مند و هزاره های آتی ، آنها را برای شروع کسب و کاری جدید مجهز می کنند. اکثر این ابتکارات به شدت جامعه محور و معمولا تمرکز صنعت است؛ این ها گروه هایی هستند که استارت آپ ها را در تکنولوژی ، پذرایی ، خدمات درمانی و غیره تغذیه می کنند.

8 – عدالت را در آغوش بگیرید

شاید یکی از رایج ترین گزینه ها در این لیست، ارائه درصد کمی از سهام خود در قبال مشارکت دیگران به آنها باشد. کمک آنها می توانند در غالب هر چیزی به جز سرمایه هنگفت باشد اما مشارکت آنها می تواند در کاهش برخی از هزینه های استارت آپ و ارائه سرمایه ای واقعی تر در راستای هدف گذاری ، برای شما سودمند باشد.

 

حفظ موفقیت در طولانی مدت

حال که شما ایده هایی برای شروع جستجوی بودجه برای استارت آپتان هستید ، وقت آن است که از این منابع به خوبی استفاده کنید. در حالی که بسیاری از این راه حل هایی عالی برای جستجوی سرمایه اولیه لازم برای راه اندازی یک کسب و کار هستند، بسیاری از کارآفرینان در هنگام پیگیری اهداف شغلی، گسترش عملیات و حفظ رقابت خود، به این کانال ها می آیند

این پادکست را هم گوش کنید :پادکست در سال ۲۰۱۷ با ویدیو در بازاریابی موفق شوید!!!

مطالب مرتبط

3 دیدگاه

  1. اکوفاین | اکنون راه بیندازید

    […] این مقاله را هم از دست ندهید  :۸ راه برای تامین سرمایه در استارتآپ خودتان […]

  2. اکوفاین | در ازای سرمایه گذاری، بهتر است چقدر سهام به سرمایه گذار بدهید؟

    […] این مقاله را هم از دست ندهید  :۸ راه برای تامین سرمایه در استارتآپ خودتان […]

  3. اکوفاین | چگونه یک مصاحبه موثر را برای کشف ذهنیات و نیازهای واقعی مشتریان انجام دهید؟

    […] این مقاله را هم از دست ندهید  :۸ راه برای تامین سرمایه در استارتآپ خودتان […]

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *