Blog Post

شش طرز فکر مشترک  افرادی که در دوره ی بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی شان به موفقیتهای بالای کسب کرده اند
مدیریت

شش طرز فکر مشترک افرادی که در دوره ی بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی شان به موفقیتهای بالای کسب کرده اند 

اقتدار، نفوذ و درآمد ثابت از جمله موارد و برچسبهایی هستند که بنظر میرسد باعث موفقیت افراد شوند.  دستیابی به یک وضعیت عالی، شهرت، و منابع فراوان نیاز به یک طرز فکر مشخص دارند.

همه ی ما دیده ایم و یا شنیده ایم که چگونه افراد خاص موفق به جمع آوری ثروتهای بزرگ میشوند، و یا به سادگی به افرادی مشهور تبدیل میشوند ولی آیا  واقعا در ذهن آنها چه بود؟ حقیقت این است که آنها ایده ای در ذهن داشته اند و و آنچه را که عتشقانه دوست داشته اند را بهبود بخشیده اند و به راحتی در میان کسانی  از این موضوع نفع میبرده اند اشتراک گذاشته اند. دراین میان سوال دیگری به ذهن ما می آید که معیارهای واقعی برای بسیار موفق بودن چیست؟ آیا داشتن درآمد قابل توجه، و یا اینکه به همه ی مردم جهان نشان دهید که در چه کاری موفق هستنید بتنهایی کافی است؟ من اعتقاد دارم که دومی مهمتر است زیرا پول و شهرت به سادگی را بهمراه دارد.طرز فکر هرگز نباید از معادله حذف شوند، و تا زمانیکه افراد موفقی وجود دارند بایستی این ذهنیت به اشتراک گذاشته شود.

  1. آنها طرزفکر (هدف) معینی داشته اند و تلاش بسیار و مستمری داشتند تا آنرا درک کنند-مارک زوکربرگ

ما همه چیزهایی راجع به فیلم سینمایی “شبکه اجتماعی” شنیده و یا دیده ایم ، بنابراین ما یک ایده در مورد اینکه چگونه فیس بوک بوجود آمد داریم. مارک یک انسان نابغه است ,او یک چشم انداز از یک مکان آنلاین در ذهن داشت که در آن مردم به راحتی می توانستند با هم معاشرت کنند و یا  در تماس باشند. ایجاد چنین مکانی کار آسانی نبود، اما او می دانست موفقیت یک معامله بزرگ است که ازاو قدردانی به عمل می آورد. او می دانست که آن چشم انداز یک ارزش قابل تحقق بود.اگر شما رویاهایی خلاقانه دارید و یا شما در مهارت خاصی نبوغ دارید ، خوب فکر کنید ببنید که چه کاری (چه حرفه ای) را میتوانید با استعداد خود بخوبی انجام دهید. به این موضوع فکر کنید که چگونه میتوانید آنها را به چالش بکشید و یا از آنها برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. به این موضوع فکر کنید که چگونه میتوانید به جامعه ی خود بعنون یک مجموعه ی کلی کمک کنید. تلاش های شما هرگز نادیده گرفته نخواهد شد . بدون چنین ابزاری، شما فقط رویا پروری های خود را در مورد آنچه در ذهن دارید کاهش میدهید و با فکر کردن به آن , آنرا به واقعیت تبدیل میکنید. داشتن یک ایده به تنهایی کافی نیست شما باید آنرا با افراد دیگری که ممکن است از این موضوع نفع ببرند به اشتراک بگذارید.هرگز به اشتیاق حاکم بر خود اجازه ندهید که کمرنگ شود بلکه مهارتهایی که دارید را شناسایی و تغذیه  کنید. بیشتر از دیگران یاد بگیرید و به دنبال چیزهای جدیدی که نمیدانید بروید و سپس آنها را در اختیار دیگران هم قرار بدهید. و به این گونه شما میتوانید بسیار موفق و قابل تحسین باشید.

  1. آنها درد و رنج خود را از انگیزه شان دور میکنند – الیزابت هولمز

هنگامی که ما در مورد افراد بسیار موفقی صحبت میکنیم که تصمیمات حیاتی در سن جوانی شان گرفته اند ، بیاد استیو جابز می افتیم. مارک زوکربرگ، و الیزابت هولمز نمونه های رویایی آمریکایی هستند که دست به اختراعات بزرگی زده اند – از جمله بنجامین فرانکلین. مشکل این است که این شرایط انسان را به یک مدل تبدیل میکند یعنی ایده آل کردن دیگران میتواند تاثیر منفی بر ذهن ما داشته باشد. سعی بر تقلید از رفتار های جوانا موفق و سرمشق قرار دادن آنها یک کار بسیار رایج و معمولی شده است. مردم فکر میکنند که با تقلید از افراد موفق خودرا به  طرز فکر آنها نزدیک میکنند. کاملا روشن است که طرز فکر ربطی  به مدرسه و آموزش ندارد، در واقع هدایت کردن طرز فکر براحتی اتفاق می آفتد  چرا که استیو جابز هم عقاید ساخته شده در ذهنش را بهمین روش ترغیب و راهنمایی کرد. هنگامی که شما تصمیم میگیرید که هنجارهای شناخته شده را  به چالش بکشید و خلاف جریان آب حرکت بکنید ، مطمئن شوید که از یک برنامه با  پشتیبانی درست بهره مند هستید. تصمیم گیری برای نزول و انتظار درخشش و شهرت داشتن به طور معجزه آسایی یک باور اشتباه است.برای گرفتن  هر تصمیم بزرگ  بسیار فکر کنید و همه ی جوانب را در نظر بگیرید ,به جوانب مثبت و منفی قبل از تصمیم گیری هایتان توجه کنید چون بی مبالاتی فضیلت نیست. علاوه بر آن، در نظر داشته باشید که تردید منجر به پشیمانی میشودبنابراین همیشه در تلاش برای پیدا کردن تعادل بین این دو باشید. لحظات درد و رنج بزرگ و غم و اندوه خاطرات اصلی ما را تشکیل می دهند. چگونه ما میتوانیم بر شرایطی که در آن هستیم و یا حتی از آن رنج میبریم غلبه کنیم. برای الیزابت هولمز، مرگ عمویش بود که باعث شد بلند پروازی های او در راه خدمت به خلق و بشریت بکار گرفته شود . او دستگاهی ساخت که قادر است سلامتی انسانها را کنترل کند و هر بیماری را قبل از اینکه توسعه پیدا کند تشخیص بدهد . در حال حاضر، او یکی از جوانترین میلیاردرهای جهان است، و ابزار او می تواند زندگی انسانها را نجات دهد. این نوع طرز فکر نه تنها برای موفقیت بلکه برای زندگی کلی انسان هم مهم است. حقیقت این است که زندگی با سختی پر شده است، و اگر تحمل ما کافی نباشد زندگی را میبازیم و آنرا از دست میدهیم و به انسانی مضطرب، بی تفاوت، و افسرده تبدیل میشویم. وقی که ما در زندگی با مشکلی مواجه میشویم برای اینکه از زخمهای آن قوی تر شویم باید بر آنچه که باعث بهتر کردن اوضاع میشود تمرکز کنیم.

  1. . آنها بر آنچه که مخاطبان خود میخواهند متمرکز دارند- فلیکس آروید اولف به Kjellberg AKA PewDiePie

هر زمان که کسی به شما نگاه کثیف میکند و به شما می گوید  در حال اتلاف وقت خود برای بازی های ویدئویی هستید،با او در مورد PewDiePie صحبت کنید. صنعت بازی یک کار وسیع و گسترده است، یعنی هر کسی نمی تواند از پس انجام هر بازی بربیاید. در حال حاضر، شما می توانید براحتی تصمیم بگیرید که آیا یک بازی ارزش خریدن را دارد یانه. این کار به لطف جریان آنلاین و یا فیلم های “بیایید بازی”  انجام شده است. این کار به طور گسترده مورد پسند همگان است، اما یک نفر بخواهد بخاطر علاقه اش به این روند از آن برای کسب درآمد استفاده کند ، مانند PewDiePie میشود. حقیقت این است که بسیاری از بینندگان او را به عنوان فردی نابالغ، بچگانه و آزار دهنده میشناسند. با این حال، فلیکس دارای طرفداران زیادی  میباشد زیرا که او به سلیقه ها و طرز تفکرات مخاطبینش اهمیت میدهد و بع آنها گوش میکند. این نوع طرز فکر برای هر سرگرم کننده و ارائه دهنده ای مهم است – شما نیز برای موفقیتتان نیاز دارید که به بازخورد از مخاطبان اهمیت بدهید. در غیر این صورت، شخص دیگری  این کار را انجام خواهد داد .به عبارت دیگر، اگر شما در حال انجام کاری منحصر به فرد هستید باید یک رابطه قوی همراه با وفاداری با مخاطبان خود داشته باشید. بهمین دلیل است که PewDiePie هنوز هم بسیار محبوب در بین وفادارانش میباشد.

  1. آنها خلاقیت خود را پرورش میدهند- جاناتان کون
    گاهی اوقات، منحصر به فرد بودن بدون تصمیم به تغییر جهان می تواند یک کلک باشد. جاناتان کون فقط یک نوجوان بود که شروع به گسترش و قوت دادن خلاقیت خود در زمینه ی ساخت ماشین های مدرن کرد وموفق به جمع آوری مقدار زیادی پول از این کار شد. سپس، او یکی از تامین کنندگان نشان دهنده ی Pimp My Ride شد که راهی برای کمک به جامعه و به دست آوردن شهرت بطورهمانزمان بود. پس از آن، او تبدیل به یک طراح مدرن صنعتی شد وتا به امروزهنوز هم کار می کند.جاناتان همان سنین جوانی، آنقدر خوش شانس بود که بتواند استعداد خود را در دوران جوانی اش کشف کند. اگر شما هم در موردی خاص خلاقیتی دارید و در انجام آن کار خوب هستند، حداقل یک روز در هفته را به پرورش خلاقیت خود اختصاص دهید. اگر شما قصد تبدیل شدن به یک انسان بسیار موفق را طی یک روز دارید به این طرز فکر اهمیت بدهید. درست است که ممکن است ما کاهی وقت کافی برای تمرین کردن خلاقیتهای خود نداشته باشیم ولی در طول تعطیلات آخر هفته نیز میتوانیم آنرا تمرین کنیم. این موضوع باعث میشود که به ما احساس خلاق بودن و در پی آن پر از انرژی مثبت بشویم. بدون اختصاص دادن زمان به خلاقیت هایتان , به رضایت از خود. پس باید  از همه ی سرگرمی های خود استفاده کنید تا به فردیت موفق است.
  2. آنها هرگز امید خود را از دست نمیدهند و بجای ان سخت کار میکنند وسعی میکنند صبور باشند – بروس لی

“موفقیت زیاد” همیشه بمعنای ثروت زیاد نیست , اغلب آن به معنی بهترین بودن در کاری (مثل یک هنر  نظامی) است.  بروس لی قهرمان مسلم است که با تکنیک های خاصی به مبارزه می آید، و همین موضوع خودش بمعنای موفقیت محض است. او دنیای بالقوه ی بدن انسان را نشان داد. یکی از به یاد ماندنی ترین نقل قولها او این بود که ” برای داشتن یک زندگی آسان دعا نکن ، برای پیدا کردن قدرت جهت تحمل مشکلاتت دعا کن.”حقیقت این است که کار سخت و عزم و اراده در سخت ترین زمان زندگی شما بدست می آیند.سختی ها بما یاد میدهند که با تدبیر باشیم و برای وضعیتهای دشوارزندگی راه حل پیدا کنیم. اگر می خواهید در یک بحران مالی قرار دارید، بداید که همیشه یک راهی برای مدیریت امور مالی وجود دارد .شما می توانید به عنوان یک خبرنگار بیطرف بر روی سیستم عاملهای آنلاین متعدد کار کنید، یا میتوانید نظر سنجی های آنلاین انجام دهید و مقداری پول بدست آورید. همچنین شما می توانید ا از طریق اسکایپ درس زبان انگلیسی بدهید.

توانایی غلبه بر  شرایط سخت برای افراد موفق ضروری است. شرایط سخت به افراد نشان میدهد که چه گزینه هایی در دسترس هستند، این شرایط به مردم کمک میکند تا درست برنامه ریزی کنند و استراتژی های خروج از این شرایط را بدانند. چنین طرز فکر باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر و احساس امنیت میشود.

 

 

  1. آنها باور های رایج را به چالش کشیده و محدودیت ها را از خود دور میکنند – استیو جابز

هنگامی که ما در مورد افراد بسیار موفق که تصمیمات حیاتی در سن جوانی شان گرفته اند صحبت میکنیم,  صحبت راجع به استیو جابز اجتناب ناپذیر است. او، مارک زوکربرگ، و الیزابت هولمز نمونه رویای آمریکایی هستند, درست مثل مخترع بسیار بزرگ، بنجامین فرانکلین. مشکل این است که این شرایط , فرد را به یک مدل تبدیل میکند زیرا ایده آل سازی دیگران تاثیر منفی در اذهان داشته باشد. مشکل این است که این شرایط انسان را به یک مدل تبدیل میکند یعنی ایده آل کردن دیگران میتواند تاثیر منفی بر ذهن ما داشته باشد. سعی بر تقلید از رفتار های جوانا موفق و سرمشق قرار دادن آنها یک کار بسیار رایج و معمولی شده است. مردم فکر میکنند که با تقلید از افراد موفق خودرا به  طرز فکر آنها نزدیک میکنند. کاملا روشن است که طرز فکر ربطی  به مدرسه و آموزش ندارد، در واقع هدایت کردن طرز فکر براحتی اتفاق می آفتد  چرا که استیو جابز هم عقاید ساخته شده در ذهنش را بهمین روش ترغیب و راهنمایی کرد. هنگامی که شما تصمیم میگیرید که هنجارهای شناخته شده را  به چالش بکشید و خلاف جریان آب حرکت بکنید ، مطمئن شوید که از یک برنامه با  پشتیبانی درست بهره مند هستید. تصمیم گیری برای نزول و انتظار درخشش و شهرت داشتن به طور معجزه آسایی یک باور اشتباه است.برای گرفتن  هر تصمیم بزرگ  بسیار فکر کنید و همه ی جوانب را در نظر بگیرید ,به جوانب مثبت و منفی قبل از تصمیم گیری هایتان توجه کنید چون بی مبالاتی فضیلت نیست. سعی کنید همیشه در حال پیدا کردن تعادل بین این دو باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *